Poliitika

TEHKE, MIS TAHATE?! Kõige kurikuulsamate punamonumentide saatuse jättis salajane komisjon otsustamata (22)

LISA KOMMENTAAR

Esimene vabariik oli vaba riik. 25. november 2022 19:16
Riik ei saa pronkssõduri utiliseerimisega hakkama?
Ja eile 08:23
ei saa mitte vaiki olla Puudub tahtmine
austagem sõdade ohvreid! 25. november 2022 16:54
Maarjamäe tuleb muuta kõigi II Maailmasõjas hukkunud noorte meeste ja leinavate emade mälestamiseks! Ka nende mälestamiseks, kes nii Venemaa avarustes kui Euroopa riikide pinnal tundmatu sõdurina hukkunud veriste võimuhullude diktaatorite maailmavallutuslike ambitsioonide tulemusel! Ei läinud sõtta ükski parimas eas mees vabatahtlikult, nii vene kui saksa poolt sunniti nad püssi alla, kes vastu hakkas, sai kuuli selga. Eestis ju saadeti erinevate okupatsioonide ajal ka ühe pere poisid vastandvägedesse, et nad teineteist tapaks kas Hitleri või Stalini nimel!
Unusta ära 25. november 2022 17:08
Sinna okupantide libamälestusplatsile ei lähe ükski tervemõistusega inimene. Mis sunniks mind minema minu vanaisa ja kahe onu tapjate mälestusplatsile.
Kas austada okupatsiooni? 25. november 2022 17:16
Eestis värvati soldateid, mitte ei saadetud neid sõdima Vene- või Saksamaa eest. Vahest osa Sinimägedes võidelnuid oli sinna saadetud perede poolt Eestit kaitsma. Miks peaksime Eesti pinda raiskama imperialistlike riikide teenistuses üle ilma hukkunute mälestamiseks? Meie pole suures sõjas süüdi ega ka solidaarsed nende riikidega, kes vastutavad. Me ei saa austada nende riikide tundmatut sõdurit ei Moskvas, ei Tallinnas, ei Berliinis. Kuidas tohib unustada, et kommunistid rajasid Maarjamäe memoriaali surnuaeda, hävitades Saksa sõjaväes teeninute haudu? Loomulikult tuleb ka need hauad taastada
ma 25. november 2022 10:33
Maarjamäel tuleb plats puhtaks teha! Mõtetu seda ,,memoriaali,, korrastada !!
Toetan 25. november 2022 14:56
Hauatähised kalmistuil 25. november 2022 01:18
Komisjon jättis tähelepanuta tekstides oleva võltsitud ajaloo propaganda. Eestis toimusid okupeerimised ja lahingud II maailmasõja, mitte isamaasõja käigus. Ajaloovale on, et kommunistide võimu all oli Vene impeerium Nõukogude oma. Toonased nõukogud olid tegeliku võimu kattevarjuks. Seega ei tohi sammastele jätta "Nõukogude Armeed". Vabastamisest irvitamise asemel võiks kalmistuil olla sambad Eesti okupeerimisel surnud Vene sõjaväelastele.
Kindraljefreitor 24. november 2022 20:27
Kui igasugu viisnurgad ja taoline praht maha hööveldada võib neid sambaid pühendada ka Vlassovi armee võitlejatele. Osalesid ju nemadki Teises maailmasõjas Stalini kuritegeliku režiimi vastu. Samas paadis ka puttin, sest taastab tsaari-Venemaad. Kui ta tahaks NSVL-i taastada, siis tuleks ju alustada "uusbojaaride" seina äärde panemisega ning eraomandi likvideerimisega.
Kindraljefreitor 25. november 2022 08:28
1991.a. taastati Venemaal NEP, kus puttin käib turul katust pakkumas, millest keeldumine on vääga vale käitumine.
Pronkssõdiga on keerulised lood 24. november 2022 18:21
Ideoloogilises mõttes pole mingit kõhklust, et okupatsiooni ajaloo koht on muuseumis aga mitte avalikus ruumis aga kuna see on väga ilus skulptuur eesti mehest, siis võiks ta kalmistul olla kui ta poleks üksi, vaid koos selle sõduriga, kes oli teises mundris. Siis oleks see päriselt ajaloo traagika, mitte okupatsiooni ülistamine ja kalmistu reostamine. Otsustada on kergem kui mõelda, mida siis teha kui see oleks vastaspoole mundris. Ühed fašistid mõlemad. See, millises mundris keegi pidi võitlema sõltus sõduri vanusest, eesti sõdur ei võidelnud stalini ega hitleri eest vaid eesti eest.
Palusalu kõrvale panna Valdo Pant mundris 24. november 2022 18:22
Mõlema puhul on aluseks rüüstatud kalmistu 24. november 2022 18:12
Eesti kaitseväe kalmistu on ju sama moodi punaste haudadega ja punasõduriga rüvetatud. Punamees võib kalmistule jäädi ainult sellisel juhul kui tema kõrvale pannakse sama suur saksa sõdur ja juurde tahvel, et siin on sunniviisiliselt võõras mundris võidelnud eesti sõdurid. Igasugune nelkide toomine peab lõppema. Eesti kaitseväe kalmistul ei ole kohased punasõdurite hauad. Need tuleb minema viia või siis hauaplaadid ära koristada ja teha lihtsalt roheline muru nii nagu Maarjamäel on saksa haudadega, seal pole mingeid haakriste. Impotendi unistusel pole mingit muud "väärtust" kui ideoloogiline.
mida miinusepanijad näitavad? 25. november 2022 14:23
Et Maarjamäel saksa sõjaväelaste kalmistule punamonumendi panemine on kalmistu rüüstamine aga meie oma kaitseväe kalmistule orkide matmine pole kalmistu rüvetamine?
Selle oligi 24. november 2022 17:43
salajane! No ei ole seda julgust olla ise.
ise! 24. november 2022 20:10
Ei tule 25. november 2022 14:50
siin taevas appi kui ise ära ei tee, aga idanaabri saadikud töötavad kahe käe ja keelega selle vastu

Hirm on see, mis mehe julgeks teeb 24. november 2022 17:21
Just! 24. november 2022 17:24
Eesti esimene komnoor oli ka Saaremaalt
Juhanes 24. november 2022 17:00
Maarjamäe memoriaalil puudub hetkel tähendus, aga seda millegipärast ehitatakse talle. Hetkel ei huvitu sellest mitte keegi peale Arhitektide Liidu, aga pärast esimest eestivastast meeleavaldust seal, on huvilisi juba sadades tuhandetes, et ka järgmisi korraldada. Korjake ometi need betoonirusud ära.
Maarjamäe... 25. november 2022 13:11
...nn.memoriaal on inetu,ainult liht betoon ja olemuselt kõlbmatu.See lausa riivab silma meie küüditatue memoriaali juures ja on oma olemuselt sobimatu.
See on pidev 25. november 2022 14:55
tallamine Eesti Rahva! hingel oma enda kodus No ei ole tahet meil see olukord ära lõpetada, no ei ole tahet meil ja julgus puudub